Metal Etiket sublimation teknolojisi ile sistem kurulum maliyetleri,baskı kalitesi ve ürün çeşitliliği ile günümüzün en çok tercih edilen dijital transfer baskı sistemidir. Digital ortamda hazırlanan dizayn , resim ve fotoğrafları oldukça yüksek kalitede, çok çeşitli ortamlara aktarabilmesi nedeniyle oldukça kullanışlı bir yöntemdir. Sistem kuruluş maliyetinin diğer baskı sistemlerine göre çok ekonomik olması ve düşük ve orta miktarlı üretimlerde kalıp gerektirmemesi ve hızı nedeniyle sıkça tercih edilen bir yöntem olarak kabul görmektedir.Sublimasyon; Metal Etiket Maddenin ısı uygulandığında katı halden- aradaki sıvı hali atlayıp-gaz haline geçmesidir.Sublimasyon baskı mürekkebi çok özel bir mürekkep olup, polyester malzemenin içine hapsolmuş olmasından ötürü,baskı,malzemenin yüzeyinde değildir,içine işler.Bu da dayanıklılığı beraberinde getirir.Baskı çizilmez,yıpranmaz veya çıkmaz.Uzun süre renk canlılığını korur.

Metal Etiket  tekniği ile bombeli ,eğimli, çukur ,yuvarlak ve düz ürünlere bir renk ve  daha fazla renk   baskı yapılabilir.Firmamızda mevcut olan  yuvarlak baskı makinelerimizle kaliteli ve zamanında hizmet verebilmekteyiz.Serigrafi baskı kalıpları kullanıldığı için baskı boyaları ürün üzerinde çok uzun seneler görünümünü korur.Metal Etiket matbaa tekniğinde kullanılan film,kalıp gibi unsurların ortadan kaldırılmasıyla dijital olarak çekilmiş bir fotoğrafın yada taranmış bir resmin bilgisayar yardımı ile uygun programlarda metin,grafik,çizim vb. gibi görselin hazırlandıktan sonra dijital baskı makinaları yardımıyla doğrudan baskı malzemeleri üzerine basılması işidir.Baskılar, basılacak mamule dikkat çekici özellikler ve baskıya farklı efektler kazandırmak için yapılır. ve piyasada önemli bir yere sahiptir.

 

Metal Etiket her türlü malzeme ve yüzeye uygulanabilir. Yuvarlak baskılar yapılabilir. Aynı zamanda matbaanın baskı yapamadığı metal, seramik, kumaş ve cam gibi malzemelere baskı serigrafi ile yapılır. Elektroniğin bel kemiğidir. Serigrafi sayesinde devre kartları daha net ve temiz olarak yapılmaktadır. Son yıllarda serigrafi promosyon endüstrinin olmazsa olmazları arasına girmiştir.

 

Varak baskı özel baskılardan biridir.  Özel baskılar basılacak mamule dikkat çekici özellikler ve baskıya farklı efektler kazandırmak için yapılır.Varak Yaldız Baskı da Kullanılacak Olan Deseni Önce Varak Kağıdına Aktarmak Gerekmektedir daha sonra kimyasal bir yapışkan sayesinde varak kağıdındaki desen kuma üzerine aktarılır.Varak Yaldız Baskı, kalıpla desenin olduğu bölgeye yapıştırıcı aktarıldıktan sonra özel varak kâğıtlarının yapıştırıldığı bir baskı çeşididir. Varak baskıda, yapıştırıcı aktarılan kısma yapıştırılan ve deseni gösteren kâğıtlar (folyolar) kullanılır. Varak baskıda kullanılan varak kâğıtları, piyasada hazır olarak satılmaktadır. Varak kâğıtlarının piyasada düz renklerde olanlarıyla farklı desenlerde hazırlanmış olanlarını bulmak mümkündür. Varak kâğıtlarının en önemli özelliği, yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı olmasıdır. Baskı esnasında, yapıştırıcı üzerine yerleştirilen varak kâğıdının yapışabilmesi ve fikse olabilmesi için yüksek sıcaklıklarda, basınç altında preslenmesi gerekir. Varak baskıda kullanılacak varak kâğıtlarının yüksek sıcaklık ve basınca dayanıklı olması gerekmektedir. Varak Yaldız Baskı makinasına verilen kumaş rulo halinde sarılarak kullanıma hazır hale getirilir günümüzde gördüğümüz bir çok kumaş üzerindeki desen varak baskı tekniği kullanılarak elde edilmiştir. ve kumaş baskı piyasasında önemli bir yere sahip olan varak baskı tekniği gün geçtikçe hızla popülerliğini korumaktadır.

 

Metal Etiket tekniği ile hemen hemen her türlü malzeme üzerine baskı yapılabilmektedir

 

Pvc Baskı Poliüretan içerikli bir baskı çeşididir ..Rotasyonda basılıp yüksek ısıda fiskelenir .. Çok parlak bir görüntü elde edilir ,Şeffaf olduğu gibi istenilen renktede yapılabilir .. Arzu edilir ise PVC baskılı kumaşın üstüne varak düz ve desenli kağıt basılıp farklı efektlerde elde edilebilir.

 

Lazer baskı; metal yüzeylere lazer ışığı yansıtarak yakma yönetmiyle yapılan bir iz bırakma işlemidir. Baskı yapılacak bölge, yoğun lazer ışığı etkisiyle kazınarak yüzeye istenilen çizim yapılır.Lazer baskı da iz bırakma işlemi lazer ışınının vurduğu yüzeyin yakılarak zeminden aşağı inmesi şeklinde olmaktadır. Böylece lazer baskı yapılan promosyon ürünü üzerindeki baskıyı yıllarca muhafaza edebilmektedir. Lazer Baskı da; belirttiğimiz üzere sadece kazıma yapıldığı için baskı yapılan ürünün zeminini hangi malzemeden yapılmışsa ona göre renk çıkmaktadır.

Haricen lazer baskıda renk tercihi yapılamamaktadır.

 

Mağaza camlarında kullanılan içeriden yapıştırılıp, dışarıdan okunan pvc etiketler serigraf baskı yöntemiyle basılmaktadır. Makine imalatında kullanılan aluminyum etiketler de yine aynı şekilde Metal Etiket serigrafi baskı yapılmaktadır. Metal etiketlerde mürekkebin yüzeye tutunmasını kuvvetlendirmek için çift komponentli (sertleştiricili) mürekkepler kullanılmaktadır. Aluminyum etiketlerde de yine yüksek mukavemek istendiği taktirde (tinerle dahi silindiğinde çıkmayan ve kazımalara karşı yüksek mukavemetli) yüksek mikron aluminyuma, özel mürekkeplerle serigraf baskı ile yapıldıktan sonra bir saat kaynar suyun içinde bekletmekteyiz ve sonuçta mürekkep aluminyuma işlemektedir. Yine yüksek mukavemet gerektiren plastik enjeksiyon ürünlerinde de plastiğin cinsine göre sertleştiricili mürekkep kullanarak mukavemete arttırmaktayız.

Metal Etiket baskıya konu olan görsel orjinalinin serigrafi veya tampon baskıya hazırlanması aşamasında; görsel rezulasyonunun insan gözüne amaca uygun şekilde hitap edebilmesini sağlamak maksadı ile Metal Etiket serigraf baskı ipeğindeki atkı ve çözgünün tipi, kalınlığı, dokuma şekli tampon baskıda ise silikonun şekil seçimi, şor ayarı ile baskıda kullanılacak olan filme ait tram değerleri (şekil ve sıklıkları) birbirleri ile uyumlu olmalı baskı filmleri bu bilgiler doğrultusunda hazırlanmalıdır.

2003 yılında kurulan Metal Üzerine Dijital Baskı firması, müşteri memnuniyetini esas alarak, Metal Üzerine Dijital Baskı üretimini için günümüz teknolojisi ile en son yenilikleri kullanarak sizlere hizmet vermektedir. Metal Üzerine Dijital Baskı firması , müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarını en kısa sürede doğru analiz ederek, kaliteden ödün vermeden ve en uygun fiyatlarla sunduğu hizmet sayesinde kendi Metal Üzerine Dijital Baskı sektöründe bulunan rakiplerinden hep bir adım önünde olmuştur. Tasarım, imalat ve baskı işleyişinin Metal Üzerine Dijital Baskı çözümlerinin tamamını kendi bünyesinde devam ettiren Metal Üzerine Dijital Baskı firması , geçen yıllarda olduğu gibi, günümüzde de en iyi hizmeti sizlere sunmaya devam edecektir. Metal Üzerine Dijital Baskı firmasının hizmet verdiği diğer baskı sektörleri şu şekildedir:

 

Metal Baskı yapılır. Sublimation teknolojisi ile sistem kurulum maliyetleri,baskı kalitesi ve ürün çeşitliliği ile günümüzün en çok tercih edilen dijital transfer baskı sistemidir. Digital ortamda hazırlanan dizayn , resim ve fotoğrafları oldukça yüksek kalitede, çok çeşitli ortamlara aktarabilmesi nedeniyle oldukça kullanışlı bir yöntemdir. Sistem kuruluş maliyetinin diğer baskı sistemlerine göre çok ekonomik olması ve düşük ve orta miktarlı üretimlerde kalıp gerektirmemesi ve hızı nedeniyle sıkça tercih edilen bir yöntem olarak kabul görmektedir.Sublimasyon; Metal Baskı Maddenin ısı uygulandığında katı halden- aradaki sıvı hali atlayıp-gaz haline geçmesidir.Sublimasyon baskı mürekkebi çok özel bir mürekkep olup, polyester malzemenin içine hapsolmuş olmasından ötürü,baskı,malzemenin yüzeyinde değildir,içine işler.Bu da dayanıklılığı beraberinde getirir.Baskı çizilmez,yıpranmaz veya çıkmaz.Uzun süre renk canlılığını korur.

Metal Baskı  tekniği ile bombeli ,eğimli, çukur ,yuvarlak ve düz ürünlere bir renk ve  daha fazla renk   baskı yapılabilir.Firmamızda mevcut olan  yuvarlak baskı makinelerimizle kaliteli ve zamanında hizmet verebilmekteyiz.Serigrafi baskı kalıpları kullanıldığı için baskı boyaları ürün üzerinde çok uzun seneler görünümünü korur. Metal Baskı matbaa tekniğinde kullanılan film,kalıp gibi unsurların ortadan kaldırılmasıyla dijital olarak çekilmiş bir fotoğrafın yada taranmış bir resmin bilgisayar yardımı ile uygun programlarda metin,grafik,çizim vb. gibi görselin hazırlandıktan sonra dijital baskı makinaları yardımıyla doğrudan baskı malzemeleri üzerine basılması işidir.Baskılar, basılacak mamule dikkat çekici özellikler ve baskıya farklı efektler kazandırmak için yapılır. ve piyasada önemli bir yere sahiptir.

 

Metal Baskı her türlü malzeme ve yüzeye uygulanabilir. Yuvarlak baskılar yapılabilir. Aynı zamanda matbaanın baskı yapamadığı metal, seramik, kumaş ve cam gibi malzemelere baskı serigrafi ile yapılır. Elektroniğin bel kemiğidir. Serigrafi sayesinde devre kartları daha net ve temiz olarak yapılmaktadır. Son yıllarda serigrafi promosyon endüstrinin olmazsa olmazları arasına girmiştir.

 

Metal Baskı tekniği ile hemen hemen her türlü malzeme üzerine baskı yapılabilmektedir

 

Pvc Baskı Poliüretan içerikli bir baskı çeşididir ..Rotasyonda basılıp yüksek ısıda fiskelenir .. Çok parlak bir görüntü elde edilir ,Şeffaf olduğu gibi istenilen renktede yapılabilir .. Arzu edilir ise PVC baskılı kumaşın üstüne varak düz ve desenli kağıt basılıp farklı efektlerde elde edilebilir.

 

Lazer baskı; metal yüzeylere lazer ışığı yansıtarak yakma yönetmiyle yapılan bir iz bırakma işlemidir. Baskı yapılacak bölge, yoğun lazer ışığı etkisiyle kazınarak yüzeye istenilen çizim yapılır.Lazer baskı da iz bırakma işlemi lazer ışınının vurduğu yüzeyin yakılarak zeminden aşağı inmesi şeklinde olmaktadır. Böylece lazer baskı yapılan promosyon ürünü üzerindeki baskıyı yıllarca muhafaza edebilmektedir. Lazer Baskı da; belirttiğimiz üzere sadece kazıma yapıldığı için baskı yapılan ürünün zeminini hangi malzemeden yapılmışsa ona göre renk çıkmaktadır.

Haricen lazer baskıda renk tercihi yapılamamaktadır.

 

Mağaza camlarında kullanılan içeriden yapıştırılıp, dışarıdan okunan pvc etiketler serigraf baskı yöntemiyle basılmaktadır. Makine imalatında kullanılan aluminyum etiketler de yine aynı şekilde Metal Baskı serigrafi baskı yapılmaktadır. Metal etiketlerde mürekkebin yüzeye tutunmasını kuvvetlendirmek için çift komponentli (sertleştiricili) mürekkepler kullanılmaktadır. Aluminyum etiketlerde de yine yüksek mukavemek istendiği taktirde (tinerle dahi silindiğinde çıkmayan ve kazımalara karşı yüksek mukavemetli) yüksek mikron aluminyuma, özel mürekkeplerle serigraf baskı ile yapıldıktan sonra bir saat kaynar suyun içinde bekletmekteyiz ve sonuçta mürekkep aluminyuma işlemektedir. Yine yüksek mukavemet gerektiren plastik enjeksiyon ürünlerinde de plastiğin cinsine göre sertleştiricili mürekkep kullanarak mukavemete arttırmaktayız.

 

Metale Baskı yapan yerler.  Baskıya konu olan görsel orjinalinin serigrafi veya tampon baskıya hazırlanması aşamasında; görsel rezulasyonunun insan gözüne amaca uygun şekilde hitap edebilmesini sağlamak maksadı ile Metal Baskı serigraf baskı ipeğindeki atkı ve çözgünün tipi, kalınlığı, dokuma şekli tampon baskıda ise silikonun şekil seçimi, şor ayarı ile baskıda kullanılacak olan filme ait tram değerleri (şekil ve sıklıkları) birbirleri ile uyumlu olmalı baskı filmleri bu bilgiler doğrultusunda hazırlanmalıdır.

 

.